Týdenní přehled novinek a událostí ze světa Fortnite. Aktuality, události, bulvár, vše co hýbalo Epickým Battle Royale během 33. týdne roku 2020 najdete v tomto článku.
Chcete si povídat o Fortnite? Hledáte někoho na hru? Připojte se na náš Discord. Rádi vás uvidíme.
Pro Playstation 5 bude nejspíš vydána krabičková verze Fortnite, uvnitř bude pouze kód.
DC a EPIC oznamují další spolupráci. Můžeme se těšit na návrat Batmana, nově přibyde Joker, Poison Ivy a Midas Rex. Balíček nazvaný The Last Laugh bude vydán 17. listopadu a bude obsahovat:
- 1 000 V-Bucks
- Skiny: The Joker, Poison Ivy, Midas Rex
- Tři batohy: Laugh Riot, Back Bloom, Midas Crest
- Čtyři Pickaxes: Bad Joke, The Joker’s Revenge, Ivy Axe, Kingmaker
- Pick a Card Contrail
Kolik mobilních dat využije Fortnite za jednu hodinu? Podle serveru criticalhit.net se stáhne cca. 100 MB dat. A jak jsou na tom další hry?
- Hearthstone – 3MB
- Final Fantasy XIV – 20MB
- Sea of Thieves – 30MB
- Monster Hunter: World – 30MB
- PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) – 40MB
- Rocket League – 40MB
- Minecraft – 40MB
- Call of Duty: World War II – 40MB
- World of Warcraft – 40MB
- League of Legends – 45MB
- Grand Theft Auto V Online – 60MB
- Teamfight Tactics – 60MB
- Rainbow Six Siege – 70MB
- Team Fortress 2 – 80MB
- Call of Duty: Black Ops 4 – 80MB
- Battlefield V – 100MB
- Warframe – 115MB
- Dota 2 data usage – 120MB
- Overwatch – 135MB
- Counter-Strike: Global Offensive – 250MB
- Destiny 2 – 300MB
Kyle „Bugha“ Giersdorf, světový šampion ve Fortnite se upsal agentuře VaynerGaming a vydělal si tím 6 000 000 dolarů (více než 132 000 000 korun).
O podvodníkovi s nickem „bmanFN“ jsme informovali v Týdenní souhrn novinek #31/2020. Někteří „hráči“ neudrželi jazyk za zuby, resp. prsty za klávesnicí, a bmanovi vyhrožovali smrtí. Cheater radši smazal veškeré sociální sítě.
EPIC čelí žalobě kvůli názvu mapy. Coral Castle je totiž jménem zábavního parku na Floridě. Majitelé „amerického Stonehenge“ – sochařského muzea – žalují EPIC za zneužití jména.
Světem Fortnite hýbe skandál neuvěřitelných rozměrů. Vše začalo tím, že EPIC snížil cenu V-Bucks na všech platformách a obešel jak Apple Store, tak Google Store a mikrotransakce začal provádět bez prostředníka v podobě zmíněných korporátů. Ty si z každé transakce vezmou 30 %, což při miliardových tržbách budou docela velké peníze. Pokud jste neobešli prostředníka, transakce byla o pár Euro/dolarů dražší. V návaznosti na tento krok Apple i Google odstranili Fortnite ze svých obchodů, a obzvláště Apple se tento postup EPICu nelíbil a tak bylo Fortnite okamžitě na jablečných platformách zablokováno, a hru nebude možné updatovat. Vypadá to, že některým lidem byla hra smazána z telefonů, ale naštěstí to lze obejít:
- Otevřete si App Store.
- Klikněte na ikonku „Account“ v pravém horním rohu.
- Kliněte na „Purchased“ – otevře se vám seznam aplikací, které jste si kdy stáhli.
- Klikněte na ikonku „Download“ u Fortnite.
Nakonec vývojáři přijdou i o vývojářské účty a nástroje. A následují žaloby (první, druhá, třetí). Apple kdysi vstoupil do historie reklamou „1984,“ EPIC nyní vytvořil vlastní verzi, ve které je ten špatný Apple podpořenou Twitter hashtagem #FreeFortnite.
Z Playstation 4 se odchod nechystá. Bohužel si v brzké budoucnosti nejspíš Fortnite nezahrajete na počítačích MAC.
2 komentáře